VIII Turniej Tańca Towarzyskiego Dzieci i Młodzieży 2015

12 kwietnia 2015 w Tarnowie odbył się VIII Turniej Tańca Towarzyskiego dla Dzieci i Młodzieży. W wydarzeniu wzięły udział pary z grup tanecznych brzeskiej szkoły tańca „Taniec & Ruch. Kursy Tańca Frankowicz”. Hasło „Pierwszy Krok Taneczny” zainspirowało do treningu i prezentacji barwnej puli tańców towarzyskich kluby taneczne z Rzeszowa, Tarnowa, Dębicy, Ropczyc, Okocimia i Brzeska.
Na parkiecie widzowie mięli przyjemność zobaczyć w poszczególnych kategoriach wiekowych takie tańce jak WALC ANGIELSKI, CHA-CHA, SAMBA, ROCK AND ROLL oraz POLKA. Tańce prezentowano w zestawieniach dziewczynka – chłopiec, dziewczynka – dziewczynka.
Brzesko reprezentowała grupa par tanecznych
  z którą systematycznie pracuje instruktor tańca Bogusława Frankowicz  co zaowocowało zajęciem zasłużonych pierwszych miejsc w kategoriach klas 0-I, Klas II-III, Klas IV-VI.
Złote medale z wyróżnieniem w kategorii klas 0-I
: Antonina Marcinek i Oliwia Martyka, Julia Daniec i Amelia Kruczyńska, Gabriela Wacarz i Klaudia Gałek, Oliwia Pajor i Antonina Marcinek. W kategorii klas II-III: Sylwia Gabriel i Szymon Dzido, Karolina Lis i Krystian Bugajski, Michalina Maj i Anna Kmieć, Amelia Sowa i Natalia Kuczek, Emilia Jemioło i Julia Hronowska, Natalia Kuczek i Jagna Biesiada, Gabriela Wełna i Kural Karolina. W kategorii klas IV-VI: Karolina Cabała i Patryk Król, Katarzyna Kmieć i Wiktoria Wacarz, Maria Mikołajek i Piotr Ryglowski.

Dodatkową atrakcją był finał turnieju gdzie wszyscy uczestnicy odtańczyli wspólny taniec tworząc zupełnie nowe, niezwykle atrakcyjne widowisko na parkiecie. Podziwiać można było także indywidualne prezentacje profesjonalnych tancerzy wysokich klas tanecznych, których nie brakowało podczas wydarzenia.

Turniej miał na celu popularyzację tańca towarzyskiego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wzbudzić inspirację do działania, poznawania nowych form ruchu, własnej aktywnej oraz kulturalnej działalności.

 

Zapraszamy do tańca w grupach tanecznych  oraz na turniej za rok!

 

VIII Turniej Tańca   - grupa Brzesko

VIII Turniej Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej Tańca - grupa Brzesko

  VIII Turniej Tańca - prezentacje tancerzy VIII Turniej Tańca -prezentacje tancerzy

VIII Turniej Tańca - finał

VIII Turniej Tańca - finał

  VIII    Turniej  Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej  Tańca - grupa Brzesko

VIII  Turniej Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej Tańca  - grupa Brzesko

VIII Turniej  Tańca - grupa Brzesko

VIII Turniej  Tańca 2015

 

 

Back to Top